Reprezentanții Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Giurgiu desfășoară în această perioadă activități de informare cu privire la măsurile de prevenire a virusului gripal COVID-19.
Astfel, au fost împărțite pliante în unități de învățământ, locuri aglomerate (supermarket-uri, străzi, piețe).
Acțiunea reprezentanților Primăriei va continua și în zilele următoare.

